SUPPORT OUR SPONSORS

  • tml 145 95
  • marlies 145 95
  • cdntire 160 97
  • timhortons 165 72
  • Dodge Caravan For Kids 165 52

  •   DTB ELECTRICAL  
  • mcd atomc logo 145 95
  • mardi gras 183 90
  • crestex
  • roadsport 136 95
  • customsecurity 151 95
  • Teds 102 95
  • bestdisplay17
  • vienna 96 95
  • hh logo 97 95
  • gervais 110 65
  • popeyes 102 95
  • roadsport c 152 95
  • scotiabanksponsor 165 95
  • Bigelow
  • boom
  • richardson
  • viper2
  • corstar2
  • desjardins2

swagstore

Print

Championship Week Schedule

 

Saturday, April 7/18

ALL PRESENTATIONS AND PIZZA BANQUETS WILL FOLLOW THE FINAL GAMES IN EACH SERIES. THEY WILL TAKE PLACE IN THE GYM 20 MINUTES AFTER THE FINAL GAME ENDS. TEAMS WILL BE SEATED AT THEIR TEAM TABLES WITH THEIR TEAMS JERSEYS TO BE WORN.

Peewee

8:00 A.M.

Rink #1

Predators (4th - Div A) vs Canadiens (4th - Div B)

8:15 A.M.

Rink #2

Oilers (3rd - Div A) vs Penguins (3rd - Div B)

8:50 A.M.

Rink #1

FLOOD

9:05 A.M.

Rink #2

FLOOD

9:05 A.M.

Rink #1

Jets (2nd - Div A) vs Sharks (2nd - Div B)

9:20 A.M.

Rink #2

Blackhawks (1st - Div A) vs Leafs (1st - Div B)

10:30 A.M.

Gym

Presentations & Banquet

 

MLSE (Little Raiders)

10:10 A.M.

Rink #2

FLOOD

10:25 A.M.

Rink #2

Blue

11:00 A.M.

Rink #2

White

12:00 P.M.

Gym

Presentations & Banquet

                  

Novice 6

9:55 A.M.

Rink #1

FLOOD

10:25 A.M.

Rink #1

Penguins

vs

Canadiens

10:25 A.M.

Rink #1

Hawks

vs

Leafs

11:15 A.M.

Rink #1

Predators  

vs

Oilers

11:15 A.M.

Rink #1

Jets

vs

Devils

12:05 P.M.

Rink #1

Rangers

vs

Kings

12:05 P.M.

Rink #1

Sabres

vs

Sharks

1:15 P.M.

Gym

Presentations & Banquet

                            

Novice 7 & 8 (White)

11:40 A.M.

Rink #2

FLOOD

11:55 A.M.

Rink #2

Penguins (4th - Div A) vs Canadiens (4th - Div B)

12:45 P.M.

Rink #2

Sharks (3rd - Div A) vs Predators (3rd - Div B)

1:10 P.M.

Rink #1

FLOOD

1:25 P.M.

Rink #1

Blackhawks (2nd - Div A) vs Oilers (2nd - Div B)

1:35 P.M.

Rink #2

FLOOD

1:50 P.M.

Rink #2

Leafs (1st - Div A) vs Jets (1st - Div B)

3:00 P.M.

Gym

Presentations & Banquet

 

Atom

2:15 P.M.

Rink #1

FLOOD

2:30 P.M.

Rink #1

Teal (4th - Div A) vs Red (4th - Div B)

2:40 P.M.

Rink #2

FLOOD

2:55 P.M.

Rink #2

Black (3rd - Div A) vs Sky Blue (3rd - Div B)

3:20 P.M.

Rink #1

FLOOD

3:35 P.M.

Rink #1

Blue (2nd - Div A) vs Silver (2nd - Div B)

3:45 P.M.

Rink #2

FLOOD

4:00 P.M.

Rink #2

Orange (1st - Div A) vs White (1st - Div B)

5:00 P.M.

Gym

Presentations & Banquet

 

Novice 7 & 8 (Red)

4:25 P.M.

Rink #1

FLOOD

4:40 P.M.

Rink #1

Devils (4th) vs Kings (3rd)

4:50 P.M.

Rink #2

FLOOD

5:05 P.M.

Rink #2

Sabres (2nd) vs Rangers (1st)

6:20 P.M.

Gym

Presentations & Banquet